| Wszelkich informacji na temat leczenia haluksów i palców młotkowatych udziela lekarz zespołu pod nr tel.: 791408840 | 606491844 | 607665567

halluksy – Pani Anna 20/08/2008

Stopy Pani Anny

Poznań, 20.08.2008

Ania 36l, kosmetolog, właścicielka gabinetu kosmetycznego

Na imie mam Ania, mam 36lat. Z haluksami żyłam od 18 roku życia. Do tego roku, bo wreszcie się ich pozbyłam! Nigdy nie lubiłam swoich stóp, przez to że od młodości wyglądały jak nogi jakiejś babci. Zanim zaczęły mnie boleć, były po prostu brzydkie. Ale jak już zaczeły boleć, to koniec świata. Nie mogłam chodzić w żadnych butach, o szpilkach to już nie wspomne.

Na fitnesie głównie ćwiczylam bez butów, mimo ze troche się wstydzilam. Po prostu dwa ostatnie lata to był koszmar. Zrobiła mi się na obu stopach taka czerwona gula, żaden nowy but już mi nie pasowal.

Zaczęłam szukać i pytać. Jedna znajoma miała taką operację i mówiła ze w sumie nie było tak źle, tylko miała gips przez kilka tygodni, ale to było kilka lat temu.
Nie do końca jej wierzyłam w to „nie tak źle”, bo to przecież zawsze operacja. W zasadzie to gdyby nie mój strach przed znieczuleniem w plecy to już bym pewnie dawno zoperowała te nogi, ale jeszcze ten gips, i te druty.

Przeczytalam w Internecie bardzo duzo informacji o rodzajach operacji, opinii na forach, ale jakos nadal mnie to nie przekonało. Poszłam do dwoch lekarzy, jeden chciał mnie operowac na nfz (termin za rok i jakies druty w paznokciu) a drugi, ten prywatny, był zwyczajnie niemiły, wiec zrezygnowałam. Wypytalam chyba wszystkie moje klientki (jestem kosmetologiem i mam gabinet kosmetyczny w Poznaniu) i co się okazało jedna się operowała na haluksy u doktora Kosmowskiego. No to poszłam na wizyte.

Stwierdził że powinniśmy jednak operować moje stopy. Był bardzo cierpliwy, bo mialam mnóstwo pytan, nawet sobie wynotowałam. Narysował mi wszystko na kartce, wytłumaczyl. Nigdy nie bylam tyle czasu na wizycie u lekarza. Kilka rzeczy przypomnialo mi się jeszcze pozniej, wiec do niego zadzwonilam, i znow ze mna spokojnie porozmawial.

Już prawie się zdecydowalam, bo okazalo się ze nie będzie drutów i gipsu, i ze można chodzic po tej operacji w miare szybko. Tylko jeszcze zostało to znieczulenie w plecy (koszmar). Mimo ze się balam, poszłam. I jak się okazalo, ze wcale niepotrzebnie się balam. Faktycznie nie było tak źle. W klinice ładnie, cichutko, miałam dwuosobowy pokój z druga pacjentką na haluksy, wszyscy uśmiechnięci i mili, nikt mnie za nic nie opieprzał jak w normalnym szpitalu (jak mialam operowaną przepukline w szpitalu na nfz to dopiero była masakra, już o porodzie nie wspomnę)

Sam zabieg wspominam dobrze, ten zastrzyk w plecy i tak mnie nie ominął, ale dostałam wczesniej jakis lek i czułam się troche jak pijana, wiec w sumie nie robiło mi już to różnicy. Przy operacji byłam dość zakręcona, ale cały czas ktoś zabawiał mnie rozmową, strasznie duzo się śmiałam. Z tego co pamiętam, a chyba nie wszystko pamiętam z operacji, to chyba było nawet miło. Czytałam że niektórym przeszkadzają odgłosy zabiegu, mi nic nie przeszkadzało.

Doktor Kosmowski bardzo o mnie dbał w trakcie i po zabiegu. Jeszcze raz wyjaśnił przed swoim wyjściem do domu jak mi prawdopodobnie minie wieczór po zabiegu, w sensie że mnie będzie boleć, że mogę nie spać tak jak zwykle, że ta noc jest najtrudniejsza i takie tam, ale w sumie spałam jak kłoda. Nic z tych rzeczy się nie wydarzyło.

Rano zaczęło mnie dopiero boleć, ale pielegniarka szybko podała mi leki i ból się znacznie zmniejszyl. Około 11 poszłam do domu. „pokuśtykałam” raczej, zanim wyszłam doktor chyba przez godzine tłumaczył mi co się dalej będzie ze mną działo, krok po kroku, przerabialiśmy każdy kolejny etap mojego dochodzenia do siebie w domu (zawsze myślałam ze Ci lekarze to nie mają czasu).

W domu troche bolało, ale leki brałam tylko 5dni. Wszystko bardzo dokładnie jest opisane w zaleceniach które dał mi doktor Kosmowski do domu, recepty na leki tez dostalam. Początkowo wszystko wokół mnie musiał robić mój mąż i synek, jakoś tak byłam rozbita. Ale po tych 5dniach zacząłam znów sama o siebie dbać. Cały czas byłam w kontakcie telefonicznym z doktorem, przesyłałam mu zdjęcia ran komórką, rany wyschły dość szybko i był zadowolony.

Zmianiałam opatrunki jak kazał i chyba bylam dość pilną pacjentką. Dzieki rozmowom z doktorem Kosmowskim ani przez chwile nie czułam się pozostawiona sama ze sobą po operacji. Na szczeście wszystko później szło gładko. Bez kul zaczełam chodzic po tak po 2tygodniach, choć musze przyznać, ze te buty to do pięknych nie należą. Wtedy przestałam potrzebować tak dużo pomocy. Z kulami chodziłam na zewnątrz dłużej, bałam się troche że ktoś mnie może przypadkowo kopnąć, czy szturchnąć i coś się stanie z nogami.

Gdy zaczęłam wychodzić na zewnątrz poprawiło się tez moje samopoczucie, poczułam że wracam do życia, a nie że jestem już „chora”. Po 4tygodniach od operacji zaczęłam znów sama prowadzić samochód. Oczywiście po konsultacji z lekarzem.
Początkowo trochę się bałam jeździć, bo buty jednak są dość grube i niezgrabne, ale obyło się bez wiekszych problemów.
Jeździłam sama na fizykoterapie, na zakupy, do szkoły po syna, kilka razy poszłam do kina, nawet da się pójść na romantyczną kolację w tych butach.

Nogi nadal troche puchną, a jestem już 3miesiące po zabiegu, ale mogę powiedzieć ze wróciłam do sprawności. No i co najważniejsze, nie mam już haluksów. Stopy po operacji są proste, zaczęłam chodzic w nowych butach – jeszcze nie szpilkach, ale w baletkach i mnie nic nie boli. Widze, że nawet nie to ze stopy są teraz ładne jest dla mnie ważne, tylko jednak to, że jestem znów sprawna, bez ciągłego bólu.

Patrząc wstecz, to własnie dopiero ból sprawił ze poszłam w końcu na operacje, nie uroda. Czy musiałam czekać tak długo? Chyba jednak strach przed tym znieczuleniem był głownym moim problemem. Po ponad 3 miesiącach od zabiegu śmiało mogę powiedzieć że to była dobra decyzja. Niebawem wracam do pracy na pełnych obrotach, muszę rozwijać firmę i klientki już tęsknią. Jestem szczęśliwa że wszystko się udało.

haluksy Poznań – specjaliści od halluksów

Polityka prywatności, Cookies

POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej halluxcenter.pl jest Jędrzej Kosmowski wykonujący działalność gospodarczą pod firmą Indywidualna Praktyka Lekarska, adres siedziby: Żniwna 3/4, 61-663 Poznań, NIP: 9720927652, REGON: 300796171, wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, adres poczty elektronicznej:kontakt@halluxcenter.pl, dalej „Administrator”, będący jednocześnie Usługodawcą.
 2. Dane osobowe Usługobiorcy są przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (Dz.U. 2018 poz. 1000), Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) oraz ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.).
 3. Administrator dokłada szczególnej staranności w celu ochrony interesów osób, których dane dotyczą, a w szczególności zapewnia, że zbierane przez niego dane są:
  1. przetwarzane zgodnie z prawem,
  2. zbierane dla oznaczonych, zgodnych z prawem celów i niepoddawane dalszemu przetwarzaniu niezgodnemu z tymi celami,
  3. merytorycznie poprawne i adekwatne w stosunku do celów, w jakich są przetwarzane oraz przechowywane w postaci umożliwiającej identyfikację osób, których dotyczą, nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania.

 

CEL I ZAKRES ZBIERANIA DANYCH

 1. Dane osobowe Usługobiorców, zbierane przez Administratora, są wykorzystywane do:
  1. kontaktowania się z usługobiorcą (klientem),
  2. rejestracji na wizytę,
  3. celów informacyjnych oraz innych czynności związanych z aktywnością Usługobiorcy na stronie internetowej halluxcenter.pl.
 2. Administrator przetwarza następujące dane osobowe Usługobiorców:
  1. Imię i nazwisko,
  2. Adres e-mail,
  3. Numer telefonu.

Jeżeli Państwa celem jest rejestracja na wizytę lub uzyskanie skierowania online, po wypełnieniu formularza lub korespondencji mailowej, skontaktuje się z Państwem pracownik HalluxCenter,który poprosi (jeśli to konieczne) o podanie takich danych jak PESEL, data urodzenia oraz adres.

 1. Administrator może przetwarzać następujące dane charakteryzujące sposób korzystania przez Usługobiorcę z usług świadczonych drogą elektroniczną (dane eksploatacyjne):
  1. Oznaczenia identyfikujące zakończenie sieci telekomunikacyjnej lub system teleinformatyczny, z którego korzystał Usługobiorca.
  2. Informacje o rozpoczęciu, zakończeniu oraz zakresie każdorazowego korzystania przez Usługobiorcę z usługi świadczonej drogą elektroniczną.
  3. Informacje o skorzystaniu przez Usługobiorcę z usług świadczonych drogą elektroniczną.
  4. Podanie danych osobowych, o których mowa w pkt 2 jest niezbędne do świadczenia przez Usługodawcę usług drogą elektroniczną w ramach strony internetowej.

 

PODSTAWA PRZETWARZANIA DANYCH

 1. Korzystanie ze strony oraz zawieranie umów o świadczenie usług drogą elektroniczną za jej pośrednictwem, z czym wiąże się konieczność podania danych osobowych, jest całkowicie dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, samodzielnie decyduje czy chce rozpocząć korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną przez Usługodawcę.
 2. Zgodnie z art. 6 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. przetwarzanie danych jest dopuszczalne m.in., gdy:
 3. osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę, chyba że chodzi o usunięcie dotyczących jej danych,
 4. jest to konieczne do realizacji umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest jej stroną lub gdy jest to niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą.
 5. Przetwarzanie danych osobowych przez Administratora odbywa się zawsze w ramach podstaw dopuszczalności ich przetwarzania wymienionych w pkt 2. Przetwarzanie danych będzie miało związek wyłącznie z realizacją umowy lub konieczności podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą (pkt 2 lit. b) lub będzie odbywać się na podstawie wyrażonej wcześniej zgody.
 6. Dane nie będą przechowywane dłużej niż jest to konieczne w celu realizacji umowy i świadczenia usług, a następnie spełniania ciążących na nas obowiązków prawnych do czasu wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych wynikających z przepisów prawa lub do czasu cofnięcia zgody, jeśli przetwarzanie odbywa się na podstawie wyrażonej wcześniej zgody.

 

PRAWO KONTROLI, DOSTĘPU DO TREŚCI SWOICH DANYCH ORAZ ICH POPRAWIANIA

 1. Usługobiorca ma prawo do:
 2. dostępu do treści swoich danych;
 3. sprostowania, usunięcia danych oraz ograniczenia przetwarzania;
 4. przenoszenia danych;
 5. wniesienia sprzeciwu;
 6. cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody);
 7. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 8. W celu realizacji uprawnień, o których mowa w pkt. 1 należy kontaktować się poprzez przesłanie stosownej wiadomości e-mail na adres: kontakt@halluxcenter.pl

PLIKI „COOKIES”

 1. Strona internetowa Usługodawcy używa plików „cookies”. Brak zmiany po stronie Usługobiorcy ustawień przeglądarki jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na ich użycie.
 2. Instalacja plików „cookies” jest konieczna do prawidłowego świadczenia usług na stronie internetowej. W plikach „cookies” znajdują się informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej, w szczególności tych wymagających autoryzacji.
 3. W ramach strony internetowej stosowane są sesyjne pliki cookies. Są one plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Usługobiorcy do czasu wylogowania lub opuszczenia strony internetowej).
 4. Użytkownik ma prawo zadecydowania w zakresie dostępu plików „cookies” do swojego komputera poprzez ich uprzedni wybór w oknie swojej przeglądarki.Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

 

POSTANIOWIENIA KOŃCOWE

 1. Administrator stosuje środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych osobowych odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a w szczególności zabezpiecza dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem obowiązujących przepisów oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem.
 2. Usługodawca udostępnia odpowiednie środki techniczne zapobiegające pozyskiwaniu i modyfikowaniu przez osoby nieuprawnione, danych osobowych przesyłanych drogą elektroniczną.