| Wszelkich informacji na temat leczenia haluksów i palców młotkowatych udziela lekarz zespołu pod nr tel.: 791408840 | 606491844 | 607665567

Pani Monika (2020)

Pani Monika, 37 lat, haluksy obu stóp

Z haluksami zmagałam się od dawna. Mam, a raczej miałam je w spadku po babciach. Nigdy nie chodziłam w butach na obcasie ani z czubkami, jestem (w miarę) szczupła i wysportowana wiec nie zawsze bierze się to z nadwagi i braku ruchu.

Haluksy powiększały się z roku na rok i bolały coraz bardziej. Nie tylko przy chodzeniu, zdarzało się, ze ból wybudzał mnie ze snu. Ostatnie 2 zimy skończyło się przymusowym przejściem na zamszowe kozaki- w takich ze skóry litej mogłam wytrzymać max godzinę.
Ale największy problem był latem.
Kupno sandałów na szczupłą stopę z haluksem graniczyło z cudem. Wszystko to sprawiło ze zdecydowałam się w końcu na operacja i to na dwóch stopach jednocześnie. Jak się przemęczyć to zdecydowanie raz.

Operację miałam miesiąc po pierwszym kontakcie z kliniką, dokładnie 20.02.2020. W klinice zjawiłam się ok. godz 15, chwile po 17 byłam już znieczulona. Znieczulenie- od pasa w dol- takie samo miałam przy cesarce wiec wiedziałam z czym to się je. Nic strasznego.
Przez cala operacje miałam kontakt z lekarzami, z pielęgniarzami i z anestezjologiem. W sumie to muszę przyznać, że było całkiem śmiesznie.
Lekarze- dr Kosmowski i dr Sulewski- pełen profesjonalizm, dbali także o moje dobre samopoczucie podczas operacji.
Zabieg na dwie stopy trwał łącznie poniżej 1.5 godz. Noc po zabiegu była spokojna, byłam podłączona do kroplówki przeciwbólowej a pokój dzieliłam z przesympatyczna Ania, z która do tej pory mam kontakt i wymieniamy się uwagami na temat naszych stop.
Następnego dnia rano dostałyśmy pyszne śniadanie i przyszedł do nas dr Kosmowski. Poświęcił nam chyba z 3 godz. na rozmowę, krok po kroku wszystko wytłumaczył, nauczył zmieniać opatrunki, dał wytyczne.
Ok godz. 13 mogłyśmy opuścić klinikę i wrócić do domu.

Mieszkam ok 130 km od Poznania ale powrót był zupełnie bezproblemowy. Nic nie bolało, najpewniej dzięki temu, ze obie stopy były znieczulone dodatkowo zastrzykami tuz przed opuszczeniem kliniki. Po powrocie do domu bez problemu przy pomocy dwóch kul mogłam dotrzeć sama do mieszkania.
Nie potrzeba wózka, ale przydaje się krzesło na kółkach, takie od biurka.

Przy wypisie dostaje się receptę na sporą ilość leków i chyba to było najgorsze w całej rekonwalescencji. Ilość leków. Jestem osobą która bierze może z 5 tabletek przeciwbólowych przez rok, wiec było to wyzwaniem. Jeśli chodzi o leki na ból to w sumie w domu wzięłam łącznie 4 tabletki- zaldiar i pyralgina. I to nawet chyba na wyrost, ponieważ bałam się, ze jak zacznie bolec to nie opanuje bólu.
Jednym słowem- jak dla mnie to na cale szczęście- operacja haluksow nie boli. Najbardziej bólem straszyli mnie oczywiście ci, którzy nigdy haluksów nie mieli.

Jeśli miałabym wskazać najcięższy okres to oczywiście są to pierwsze 2 tyg. Nie ze względu na ból a przez opuchliznę, która pojawiała się przy spuszczeniu nóg np. przy wizycie w łazience. Wiec trzymanie nóg u góry to podstawa, przynosi ulgę. Jak wspomniałam, przydaje się bardzo krzesło na kółkach obrotowe. Do godz 17 byłam w domu sama, jeżdżąc na krześle mogłam przygotować obiad, wywiesić pranie, przemieścić się gdy stopy były spuchnięte.
Czasem ustanie w tych specjalnych butach było na tyle męczące ze krzesło przydawało się nawet przy np. myciu zębów, a to przecież tylko 2 min.

Po 2 tyg. pierwsze kontrolne rtg, zdjęcia przesłałam mailem, informacja zwrotna- wszystko ok. Mogłam ściągnąć szwy. Kolejne 4tyg. nawet nie wiem kiedy minęły. Trafiłam akurat na czas kiedy pojawił się koronawirus wiec praca i tak siłą rzeczy sama przeniosła się do domu.

Po 6 tyg. od operacji kolejne rtg i tu ważne- nie słuchać techników rtg!!! Powiedzieli mi ze obie stopy są złamane! Myślałam ze zejdę na zawal serca, na szczęście okazało się ze wszystko jest ok. I można było ściągnąć buty ortopedyczne. Pierwsze kroki bardzo ostrożne, z dnia na dzień coraz lepiej. Najpierw tylko sandały sportowe i papcie, po ok 2 tyg założyłam adidasy.

Za każdym razem gdy miałam jakieś pytania czy wątpliwości zwracałam się do lekarzy i za każdym razem otrzymywałam odpowiedz. Super kontakt smsowy i mailowy. O wszystko można spytać, nie ma głupich pytań. Opieka na najwyższym poziomie, mimo, ze na odległość.
Wczoraj minęło 10 tyg. od operacji. Stopy nie puchną ale do pełnej sprawności jeszcze trzeba poczekać.
Nie mogę jeszcze wrócić do treningów sprzed operacji więc zastępuje je ma razie jazdą na rowerze, naciskając na pedały raczej środkową częścią stóp.

Reasumując- najgorsze pierwsze 2tyg czyli moment do ściągnięcia szwów, potem już z górki. Nie taki diabeł straszny jak go malują ale to tylko dzięki HalluxCenter. Przesyłam także 2 zdjęcia „przed i po”. Proszę ocenić samemu. Gdyby ktoś z Państwa miał jakieś wątpliwości i chciał o coś spytać proszę śmiało pisać na monikadiaku@interia.pl

A całej załodze HalluxCenter i klinice na ul. Wyrzyskiej serdecznie dziękuję.

Monika M.


haluksy

haluksy

Polityka prywatności, Cookies

POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej halluxcenter.pl jest Jędrzej Kosmowski wykonujący działalność gospodarczą pod firmą Indywidualna Praktyka Lekarska, adres siedziby: Żniwna 3/4, 61-663 Poznań, NIP: 9720927652, REGON: 300796171, wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, adres poczty elektronicznej:kontakt@halluxcenter.pl, dalej „Administrator”, będący jednocześnie Usługodawcą.
 2. Dane osobowe Usługobiorcy są przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (Dz.U. 2018 poz. 1000), Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) oraz ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.).
 3. Administrator dokłada szczególnej staranności w celu ochrony interesów osób, których dane dotyczą, a w szczególności zapewnia, że zbierane przez niego dane są:
  1. przetwarzane zgodnie z prawem,
  2. zbierane dla oznaczonych, zgodnych z prawem celów i niepoddawane dalszemu przetwarzaniu niezgodnemu z tymi celami,
  3. merytorycznie poprawne i adekwatne w stosunku do celów, w jakich są przetwarzane oraz przechowywane w postaci umożliwiającej identyfikację osób, których dotyczą, nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania.

 

CEL I ZAKRES ZBIERANIA DANYCH

 1. Dane osobowe Usługobiorców, zbierane przez Administratora, są wykorzystywane do:
  1. kontaktowania się z usługobiorcą (klientem),
  2. rejestracji na wizytę,
  3. celów informacyjnych oraz innych czynności związanych z aktywnością Usługobiorcy na stronie internetowej halluxcenter.pl.
 2. Administrator przetwarza następujące dane osobowe Usługobiorców:
  1. Imię i nazwisko,
  2. Adres e-mail,
  3. Numer telefonu.

Jeżeli Państwa celem jest rejestracja na wizytę lub uzyskanie skierowania online, po wypełnieniu formularza lub korespondencji mailowej, skontaktuje się z Państwem pracownik HalluxCenter,który poprosi (jeśli to konieczne) o podanie takich danych jak PESEL, data urodzenia oraz adres.

 1. Administrator może przetwarzać następujące dane charakteryzujące sposób korzystania przez Usługobiorcę z usług świadczonych drogą elektroniczną (dane eksploatacyjne):
  1. Oznaczenia identyfikujące zakończenie sieci telekomunikacyjnej lub system teleinformatyczny, z którego korzystał Usługobiorca.
  2. Informacje o rozpoczęciu, zakończeniu oraz zakresie każdorazowego korzystania przez Usługobiorcę z usługi świadczonej drogą elektroniczną.
  3. Informacje o skorzystaniu przez Usługobiorcę z usług świadczonych drogą elektroniczną.
  4. Podanie danych osobowych, o których mowa w pkt 2 jest niezbędne do świadczenia przez Usługodawcę usług drogą elektroniczną w ramach strony internetowej.

 

PODSTAWA PRZETWARZANIA DANYCH

 1. Korzystanie ze strony oraz zawieranie umów o świadczenie usług drogą elektroniczną za jej pośrednictwem, z czym wiąże się konieczność podania danych osobowych, jest całkowicie dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, samodzielnie decyduje czy chce rozpocząć korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną przez Usługodawcę.
 2. Zgodnie z art. 6 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. przetwarzanie danych jest dopuszczalne m.in., gdy:
 3. osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę, chyba że chodzi o usunięcie dotyczących jej danych,
 4. jest to konieczne do realizacji umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest jej stroną lub gdy jest to niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą.
 5. Przetwarzanie danych osobowych przez Administratora odbywa się zawsze w ramach podstaw dopuszczalności ich przetwarzania wymienionych w pkt 2. Przetwarzanie danych będzie miało związek wyłącznie z realizacją umowy lub konieczności podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą (pkt 2 lit. b) lub będzie odbywać się na podstawie wyrażonej wcześniej zgody.
 6. Dane nie będą przechowywane dłużej niż jest to konieczne w celu realizacji umowy i świadczenia usług, a następnie spełniania ciążących na nas obowiązków prawnych do czasu wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych wynikających z przepisów prawa lub do czasu cofnięcia zgody, jeśli przetwarzanie odbywa się na podstawie wyrażonej wcześniej zgody.

 

PRAWO KONTROLI, DOSTĘPU DO TREŚCI SWOICH DANYCH ORAZ ICH POPRAWIANIA

 1. Usługobiorca ma prawo do:
 2. dostępu do treści swoich danych;
 3. sprostowania, usunięcia danych oraz ograniczenia przetwarzania;
 4. przenoszenia danych;
 5. wniesienia sprzeciwu;
 6. cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody);
 7. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 8. W celu realizacji uprawnień, o których mowa w pkt. 1 należy kontaktować się poprzez przesłanie stosownej wiadomości e-mail na adres: kontakt@halluxcenter.pl

PLIKI „COOKIES”

 1. Strona internetowa Usługodawcy używa plików „cookies”. Brak zmiany po stronie Usługobiorcy ustawień przeglądarki jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na ich użycie.
 2. Instalacja plików „cookies” jest konieczna do prawidłowego świadczenia usług na stronie internetowej. W plikach „cookies” znajdują się informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej, w szczególności tych wymagających autoryzacji.
 3. W ramach strony internetowej stosowane są sesyjne pliki cookies. Są one plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Usługobiorcy do czasu wylogowania lub opuszczenia strony internetowej).
 4. Użytkownik ma prawo zadecydowania w zakresie dostępu plików „cookies” do swojego komputera poprzez ich uprzedni wybór w oknie swojej przeglądarki.Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

 

POSTANIOWIENIA KOŃCOWE

 1. Administrator stosuje środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych osobowych odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a w szczególności zabezpiecza dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem obowiązujących przepisów oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem.
 2. Usługodawca udostępnia odpowiednie środki techniczne zapobiegające pozyskiwaniu i modyfikowaniu przez osoby nieuprawnione, danych osobowych przesyłanych drogą elektroniczną.