| Wszelkich informacji na temat leczenia haluksów i palców młotkowatych udziela lekarz zespołu pod nr tel.: 791408840 | 606491844 | 607665567

Pan Andrzej – endoproteza palucha


Endoproteza palucha

Andrzej 42lata

Jako młody chłopak dużo grałem w piłkę nożną. Kontuzje niestety sprawiły że przerwałem kariere. Grałem troche nawet w drugiej lidze jako młodziutki chłopak. Ostatecznie wyszło mi to na dobre że nie jestem piłkarzem. Skończyłem studia, mam żone, dzieci, dobrze prosperującą firmę, fajne życie, bez ciągłych wyjazdów, hoteli, meczy, zgiełku. Jednak ślad po kontuzjach ciągnie się za mną przez całe życie.

Dwa razy w przeszłości miałem zerwane i operowane więzadła krzyżowe w prawym kolanie i ostatnio przechodziłem operacje endoprotezy palucha w prawej nodze – kiedyś miałem połamaną tą stopę. Prawdopodobnie to że palec musiał być operowany to pamiątka po tamtym złamaniu sprzed lat. O tej stopie kilka słów – bolała coraz bardziej przy chodzeniu, paluch zrobił się coraz grubszy, prawie się nie zginał, jakbym miał w środku jakąś blokadę.

Byłem u dwóch ortopedów zanim trafiłem do Halluxcenter i tamci proponowali mi ze mogą mi zrobić artrodezę – to taki zabieg po którym mnie by nie bolało, ale palec byłby zupełnie sztywny, nie mógłbym go zginać. Ja nadal uprawiam sport, pływam, biegam, jeżdzę na rowerze, chodzę po górach. Trochę przy bieganiu i chodzeniu mógłby to być problem. Po kolejnej konsultacji zdecydowałem się na operacje ona zachowuje zginanie palca, a to było to na czym mi zależy. Do równowagi i stabilności to konieczne. Ostatecznie zdecydowałem się na zabieg (endoproteza palucha) w Halluxcenter, podobno robią dużo tych zabiegów i są w tych stopach nieźli. Mimo że wolałem nie eksperymentować na sobie, posprawdzałem co i jak, poszedłem do nich na wizytę. Wzbudzili we mnie zaufanie.

Lekarz wygladał że wie o czym mówi, konkretnie i w przystępny sposób wyjaśnił jak to wszystko wygląda – zabieg i dochodzenie do siebie. Sam mówił że uprawia różne sporty i mówił co uważa że mogłoby mi sprawiać problem w tym usztywnieniu operacyjnym, a co jest korzystne w endoprotezie. Ostatecznie decyzje pozostawił mi, ale ja już wiedziałem że endoproteza to to czego potrzebuje. Termin zabiegu był po 3tygodniach. Operacja na szczeście bez powikłań. Personel w klinice był profesjonalny, klinika nowoczesna. Operowali mnie doktor Firlej i Kosmowski. Myśle że z ręką na sercu mogę ich polecić. Jestem zadowolony z efektu operacji. Dziekuje