| Wszelkich informacji na temat leczenia haluksów i palców młotkowatych udziela lekarz zespołu pod nr tel.: 791408840 | 606491844 | 607665567

Pani Agnieszka (2017) zdjęcia

• znieczulenie
większy dyskomfort czułam jak pryskali mi plecy płynem do odkażania. Samego zastrzyku nie pamiętam, tylko to pryskanie płynem po ciepłych plecach. Natomiast po operacji jest to dziwne uczucie jakby dolna połowa ciała nie należała do mnie…. Przechodzi dość szybko. Niestety wraz z czuciem wraca ból

• kontakt z kliniką a odległość
mieszkam spory kawałek od kliniki (3 godziny samochodem), ale w dzisiejszych czasach odległość nie stanowi żadnego problemu. Maile, mmsy – myślę, że lekarz na miejscu nie byłby w stanie dać takiego poczucia bezpieczeństwa

• dojazd do kliniki a przede wszystkim powrót
klinika nie ma własnego parkingu, ale w okolicy jest sporo miejsc parkingowych. Jeśli chodzi o powrót, to samochód zatrzymał się na awaryjnych przed samymi drzwiami (ruch w nie był zbyt duży) tak , że swobodnie się ulokowałam na przednim siedzeniu, z nogami na desce rozdzielczej. Opatuliłam je zimnymi okładami (co jakiś czas je zdejmując) i wytrzymałam 3 godziny. Przed samym wyjazdem zostałam nafaszerowana lekami przeciwbólowymi i prawdę mówiąc nie musiałam brać niczego więcej! Trzeba tylko unikać ostrego hamowania.
UWAGA! – na wszelki wypadek warto wypożyczyć wózek inwalidzki na 1 dzień, w szczególności jeśli mieszka się poza Poznaniem. Raz – jeśli nie udałoby się zatrzymać na awaryjnych pod samymi drzwiami, to lepiej przejechać kawałek na wózku, dwa – w razie W – gdyby coś się stało (stłuczka choćby i konieczność zmiany swojego auta na taksówkę) – lepiej na wózku się siedzi i przechodzi przez ulicę niż o kulach. Przez pierwsze dni w obuwiu trudno zachować równowagę, poza tym jest się osłabionym i trochę otumanionym przez leki – dlatego lepiej mieć wg mnie wózek i z niego nie skorzystać. Ja akurat nie skorzystałam, ale lepiej dmuchać na zimne.

• czego się bałam
nie bałam się samej operacji, bo po co? Byłam w rękach specjalistów i nie miałam na nic wpływu (moje kompetencje w zakresie medycyny pozwoliły mi tylko na wybór koloru bandażu. Wybrałam zielony). Bałam się 3 rzeczy, bo one zależały tylko ode mnie: czy dam radę sama zmienić opatrunek (błahostka!), czy będę umiała zrobić sobie zastrzyk (no szczypało, ale to ponoć normalne) i czy nie oszaleję będąc tak długo uziemnioną (tydzień w łóżku, a potem ograniczona sprawność ruchowa!!)

• opatrunek
przede wszystkim – jest się dokładnie przeszkolonym! Boli tylko trochę, na początku jak krwawi. Ale jak się odpowiednio zmoczy to pięknie schodzi. Potem to już żadna filozofia. Lekcje PO w liceum się przydało:)
UWAGA!!! za pierwszym razem zrobiłam to na prześcieradle. Błąd! Najlepiej podłożyć jest jakiś czysty ręcznik (z kategorii „wyrzucę go po następnym praniu”) pod stopy, bo w szczególności podczas pierwszego pryskania płynem do odkażania spływa dużo tej pomarańczowej mazi. I wszystko było pomarańczowe…

• zastrzyki
pielęgniarka pokazała jak należy go robić, więc to nie jest tak że wracam do domu i nie wiem co mam robić. Bez pomocy internetu wiedziałam co mnie czeka. Z internetu dowiedziałam się tylko że może szczypać. I szczypie przez jakąś minutę od zastrzyku. Ale tylko trochę

• operacja
osobiście całą przespałam, ale podobno jak jest się przytomnym to bywa zabawnie. Chyba jednak lepiej przespać i nie być świadomym tego co ci robią…

• ból pooperacyjny
Boli. Nie da się ukryć że boli. Wybudza ze snu, ale głównie pierwszej nocy. W klinice w takim przypadku wystarczy poprosić o większą dawkę leku. I to pomaga. Ja prawie całą noc przespałam (z pomocą leku). Przyznam szczerze, że czasem ból menstruacyjny bywał większy, albo ból zębów w pierwszych dniach noszenia aparatu ortodontycznego. Przy czym w klinice dostałam lek dożylnie i ból szybko znikał, a przy bólu od aparatu… Chyba z aparatem było gorzej.

• pobyt w klinice
miałam tylko jedno doświadczenie z operacją. Kilkanaście lat temu na NFZ. Niebo a ziemia. Przede wszystkim – personel ma czas dla ciebie. I przyciski wszystkie działają. Ale najważniejszy jest czas i fakt, że żadne twoje pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. Wszyscy przejmują się tobą. Pomogą założyć buty. Pomogą wstać. Sprawdzają, czy nie jesteś zbyt blada. Tłumaczą dlaczego nie dostaniesz kolacji . Tłumaczą dlaczego powinno się ostrożnie jeść. Dadzą awaryjną dawkę leków na drogę. Generalnie, jeśli chodzi o sam pobyt i obsługę to dałabym 6 gwiazdek na 5

• dwie stopy czy jedna
wg mnie lepiej od razu dwie. Za jednym bólem, za jednym leżeniem w łóżku, za jednym cyklem zastrzyków. No i w dwóch butach o tej samej wysokości łatwiej jest równowagę utrzymać.

• ból w pierwszych dniach
brałam tabletki wtedy jak bolało. Bolało przez pierwsze 3 dni (tj. dzień wyjazdu z kliniki i 2 kolejne). Brałam nawet o jedną więcej niż w rozpisce. Zaldiar działał na mnie lepiej. Po 4 dniach w ogóle odstawiłam tabletki przeciwbólowe

• toaleta
pierwsza próba to wyczyn, bo trzeba było dojść! w tych bucikach, w których człowiek nie wiedział jak chodzić. Których założenie bolało, bo był dodatkowy ucisk na stopy. Z kulami dało radę, ale miałam za sobą asekurację (do drzwi i od drzwi na szczęście. Dalej sama sobie poradziłam). Za 4 razem byłam już w pełni samodzielna. Dużym plusem był fakt, że łazienka, z której korzystałam przez te 6 tygodni była wąska i miałam o co się oprzeć.

• kąpiel
W kabinie prysznicowej z zamontowanym krzesełkiem. Weszłam w butach. Usiadłam. Przygotowałam wszystkie kosmetyki. Zafoliowałam folią spożywczą stopy aż po łydki (w opatrunkach i butach). Wystawiłam stopy za kabinę prysznicową. Tam też było krzesełko, na którym oparłam zafoliowane (i na wszelki wypadek w workach na śmieci) stopy. Siedząc cała się umyłam. Na koniec wytarłam się ręcznikiem, wciągnęłam stopy do kabiny, zdjęłam folie i wyszłam z kabiny. Cały proces na siedząco ze stopami wystającymi spoza kabiny. I znowu – dużym plusem było już zamontowane siedzenie, ale myślę, że wystarczyłby fotel ogrodowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu byłam w pełni niezależna

• obrzęk
przez pierwszy tydzień – po powrocie z toalety miałam już dosyć – nogi do góry i najlepiej zimny okład. Po jakiś 10 dniach nastąpił przełom – nagle mogłam dreptać po domu przez godzinę, dwie, trzy. Zjeść posiłek w kulturalny sposób przy stole z nogami na ziemi. Niewielki obrzęk pojawiał się po spacerze (tzn. 20 minut truptania na świeżym powietrzu w mrozie). Obrzęk największy był wieczorem i zawsze po dłuższym spacerze (w moim przypadku ok. 2 km). Po założeniu „normalnego” obuwia (czyli adidasów) większy obrzęk powrócił. Zniknął jakieś 4 miesiące po operacji.

• operacja a pora roku
kwestia bardzo indywidualna, zależna od wielu czynników typu praca, opieka, urlop itp. Akurat ja byłam w tej komfortowej sytuacji , że termin wybrałam patrząc tylko na siebie. Operacja pod koniec stycznia pozwoliła mi na korzystanie z uroków lata. Z drugiej strony – śnieg, mróz, lód nie pozwalają na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, bo 2 pary skarpet, folia pomiędzy nimi i sandały to jednak mniejsza ochrona przed zimnem niż kozaki.

• Powrót do normalnego obuwia
po 6 tygodniach mogłam założyć adidasy. Pierwsza próba ich założenia była bolesna i wydawało mi się to niewykonalne. Po prostu miałam wrażenie, że stopa mi się w bucie nie mieści. Pierwsze kroki to na nowo szukanie środka ciężkości. Przez pierwszy tydzień – dwa czułam każdy wykonywany krok. Chodziłam jak pokraka. Potem stopy bolały coraz rzadziej. Po 11 tygodniach od operacji byłam w stanie założyć inne obuwie (mokasyny). Potem nawet dawałam radę chodzić w czymś innym niż miękkie i wygodne adidasy. Od tygodnia 13 chodziłam już w każdym obuwiu na płaskiej podeszwie. Po 16 tyg.bez problemu założyłam buty na obcasie (założyłam, ale nie chodziłam). Nie ukrywam, że kupiłam kilkanaście par nowych butów z okazji nowych stóp.

• szwy
Zdjęcie szwów po 2-3 tygodniach. Nieprzyjemne, ale do zniesienia. Wizja umycia stóp pomagała. Robił to ortopeda z rodzinnej miejscowości, zagadywał, żeby odciągnąć moją uwagę, ale i tak czułam. Do przeżycia.

• rehabilitacja
Miałam tylko pole magnetyczne, żeby przyspieszyć proces gojenia. W domu używałam urządzenia do hydromasażu (przynosiło ulgę). Nie wiem, czy pomogło, ale na pewno nie zaszkodziło

• dodatkowe uwagi: byłam w tej komfortowej sytuacji, że podczas tych 6 tygodni w obuwiu pooperacyjnym byłam zwolniona ze wszelkich obowiązków domowych i mogłam skupić się tylko na sobie. Proces leczenia przebiegał bez komplikacji, możliwe, że ze względu na wiek (35 lat) i ogólnie zdrowy organizm.

• Powrót do normalnego życia
Ogólnie po tygodniu można już w miarę normalnie funkcjonować – nie czuć bólu, a chodzenie w obuwiu pooperacyjnym nie jest już wyzwaniem. Jednak przez te 6-8 tygodni lepiej odpoczywać, więcej leżeć niż chodzić i generalnie trzeba być ostrożnym. Ale kawa, kino, zakupy – czemu nie! Po 8 tygodniach od operacji (2 w normalnych butach) funkcjonowałam już prawie w 100 %. Chodziłam na spacery, do miasta itp. Po 13 tygodniach pojechałam na dłuższy urlop i codziennie miałam na koncie jakieś 30-40 tys.kroków, a stopy mi w tym czasie nie dokuczały. Blizny prawie zniknęły (poza tą, z której strup zdrapałam)

• Blizny
Nie rozdrapywać strupów!! Ja przy jednej stopie nie mogłam się opanować i niestety została mała blizna. Jednak lepsza mała blizna niż halluks.

 

 

operacja halluksów

 

 

operacja halluksów

 

 

operacja halluksów

Polityka prywatności, Cookies

POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1. Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej halluxcenter.pl jest Jędrzej Kosmowski wykonujący działalność gospodarczą pod firmą Indywidualna Praktyka Lekarska, adres siedziby: Żniwna 3/4, 61-663 Poznań, NIP: 9720927652, REGON: 300796171, wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, adres poczty elektronicznej:kontakt@halluxcenter.pl, dalej „Administrator”, będący jednocześnie Usługodawcą.
  2. Dane osobowe Usługobiorcy są przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (Dz.U. 2018 poz. 1000), Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) oraz ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.).
  3. Administrator dokłada szczególnej staranności w celu ochrony interesów osób, których dane dotyczą, a w szczególności zapewnia, że zbierane przez niego dane są:
    1. przetwarzane zgodnie z prawem,
    2. zbierane dla oznaczonych, zgodnych z prawem celów i niepoddawane dalszemu przetwarzaniu niezgodnemu z tymi celami,
    3. merytorycznie poprawne i adekwatne w stosunku do celów, w jakich są przetwarzane oraz przechowywane w postaci umożliwiającej identyfikację osób, których dotyczą, nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania.

 

CEL I ZAKRES ZBIERANIA DANYCH

  1. Dane osobowe Usługobiorców, zbierane przez Administratora, są wykorzystywane do:
    1. kontaktowania się z usługobiorcą (klientem),
    2. rejestracji na wizytę,
    3. celów informacyjnych oraz innych czynności związanych z aktywnością Usługobiorcy na stronie internetowej halluxcenter.pl.
  2. Administrator przetwarza następujące dane osobowe Usługobiorców:
    1. Imię i nazwisko,
    2. Adres e-mail,
    3. Numer telefonu.

Jeżeli Państwa celem jest rejestracja na wizytę lub uzyskanie skierowania online, po wypełnieniu formularza lub korespondencji mailowej, skontaktuje się z Państwem pracownik HalluxCenter,który poprosi (jeśli to konieczne) o podanie takich danych jak PESEL, data urodzenia oraz adres.

  1. Administrator może przetwarzać następujące dane charakteryzujące sposób korzystania przez Usługobiorcę z usług świadczonych drogą elektroniczną (dane eksploatacyjne):
    1. Oznaczenia identyfikujące zakończenie sieci telekomunikacyjnej lub system teleinformatyczny, z którego korzystał Usługobiorca.
    2. Informacje o rozpoczęciu, zakończeniu oraz zakresie każdorazowego korzystania przez Usługobiorcę z usługi świadczonej drogą elektroniczną.
    3. Informacje o skorzystaniu przez Usługobiorcę z usług świadczonych drogą elektroniczną.
    4. Podanie danych osobowych, o których mowa w pkt 2 jest niezbędne do świadczenia przez Usługodawcę usług drogą elektroniczną w ramach strony internetowej.

 

PODSTAWA PRZETWARZANIA DANYCH

  1. Korzystanie ze strony oraz zawieranie umów o świadczenie usług drogą elektroniczną za jej pośrednictwem, z czym wiąże się konieczność podania danych osobowych, jest całkowicie dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, samodzielnie decyduje czy chce rozpocząć korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną przez Usługodawcę.
  2. Zgodnie z art. 6 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. przetwarzanie danych jest dopuszczalne m.in., gdy:
  3. osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę, chyba że chodzi o usunięcie dotyczących jej danych,
  4. jest to konieczne do realizacji umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest jej stroną lub gdy jest to niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą.
  5. Przetwarzanie danych osobowych przez Administratora odbywa się zawsze w ramach podstaw dopuszczalności ich przetwarzania wymienionych w pkt 2. Przetwarzanie danych będzie miało związek wyłącznie z realizacją umowy lub konieczności podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą (pkt 2 lit. b) lub będzie odbywać się na podstawie wyrażonej wcześniej zgody.
  6. Dane nie będą przechowywane dłużej niż jest to konieczne w celu realizacji umowy i świadczenia usług, a następnie spełniania ciążących na nas obowiązków prawnych do czasu wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych wynikających z przepisów prawa lub do czasu cofnięcia zgody, jeśli przetwarzanie odbywa się na podstawie wyrażonej wcześniej zgody.

 

PRAWO KONTROLI, DOSTĘPU DO TREŚCI SWOICH DANYCH ORAZ ICH POPRAWIANIA

  1. Usługobiorca ma prawo do:
  2. dostępu do treści swoich danych;
  3. sprostowania, usunięcia danych oraz ograniczenia przetwarzania;
  4. przenoszenia danych;
  5. wniesienia sprzeciwu;
  6. cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody);
  7. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
  8. W celu realizacji uprawnień, o których mowa w pkt. 1 należy kontaktować się poprzez przesłanie stosownej wiadomości e-mail na adres: kontakt@halluxcenter.pl

PLIKI „COOKIES”

  1. Strona internetowa Usługodawcy używa plików „cookies”. Brak zmiany po stronie Usługobiorcy ustawień przeglądarki jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na ich użycie.
  2. Instalacja plików „cookies” jest konieczna do prawidłowego świadczenia usług na stronie internetowej. W plikach „cookies” znajdują się informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej, w szczególności tych wymagających autoryzacji.
  3. W ramach strony internetowej stosowane są sesyjne pliki cookies. Są one plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Usługobiorcy do czasu wylogowania lub opuszczenia strony internetowej).
  4. Użytkownik ma prawo zadecydowania w zakresie dostępu plików „cookies” do swojego komputera poprzez ich uprzedni wybór w oknie swojej przeglądarki.Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

 

POSTANIOWIENIA KOŃCOWE

  1. Administrator stosuje środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych osobowych odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a w szczególności zabezpiecza dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem obowiązujących przepisów oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem.
  2. Usługodawca udostępnia odpowiednie środki techniczne zapobiegające pozyskiwaniu i modyfikowaniu przez osoby nieuprawnione, danych osobowych przesyłanych drogą elektroniczną.