| Wszelkich informacji na temat leczenia haluksów i palców młotkowatych udziela lekarz zespołu pod nr tel.: 791408840 | 606491844 | 607665567

Przyczyny i zapobieganie

Profilaktyka i leczenie nieoperacyjne

Zapobieganie wystąpieniu zniekształceń stopy obejmuje przede wszystkim stosowanie wygodnego obuwia, w szczególności unikanie codziennego noszenia wąskiego obuwia na wysokim obcasie, w których to dochodzi do nadmiernego obciążenia przedniej części stopy, co w konsekwencji prowadzi do zmian w biomechanice stopy. Ponadto uznaje się za istotne utrzymywanie prawidłowej masy ciała, regularny wysiłek fizyczny, okazjonalne chodzenie na boso, gimnastykę stóp.

haluks

Przy niewielkich deformacjach zaleca się gimnastykę korekcyjną stóp, która służy wzmocnieniu mięśni i więzadeł stopy. Oprócz niej, ulgę, niestety jedynie tymczasową, przynosi stosowanie wkładek ortopedycznych, aparatów korygujących ustawienie palucha, a także wcieranie żeli i maści przeciwzapalnych.

 

Przykładowe ćwiczenia gimnastyki korekcyjnej stóp

haluksy a bieganie
Zginanie palców stopy z użyciem ręcznika
Ruch: zginanie palców stopy, taka by zwinąć ręcznik umieszczony pod przednią częścią stopy
Ilość powtórzeń: 10 razy

Haluksy taping
Rozkładanie palców stopy z użyciem separatora
Ruch: napięcie mięśni palców, taka by rozdzielić palce stopy od siebie i unieść lekko do góry. Przytrzymać 3 sekundy, rozluźnić.
Ilość powtórzeń: 10 razy

Zastanawiasz się: haluksy co robić? haluksy gdzie leczyć, haluksy gdzie operować? Ile trwa leczenie haluksów? Haluksy operacja? ? Zapraszamy do kontaktu – jesteśmy ekspertami od haluksów!

HalluxCenter

  • palec młotkowaty
  • haluksy leczenie

 

halluksy Poznań – specjaliści od halluksów – haluksy przyczyny

halluksy leczenie operacyjne